1937. godine Bausch & Lomb službeno su predstavili brend Ray Ben i prve naočale Aviator. Naočale sa anti-refleksnim lećama i metalnim okvirom bile su vrlo lagane, jer su izrađene od metala pozlaćenog metala. I dvije zelene leće filtrirale su ultraljubičasto zračenje. Ray-Ban znači “zabranjen od zraka” – “zaštićen od zračenja”.
Aviatori Ray-Ban postali su osobito popularni tijekom Drugog svjetskog rata kada se general Douglas MacArthur fotografirao u njima na Filipinima. Civili nisu propustili priliku pokupiti bodove s neba na zemlju. To je dovelo do njihova formiranja u američkoj modi..
Godine 1938. B&L je lansirao Ray-Ban Shooter sa žutim i zelenim lećama, posebno dizajniranim za strijelce. Žute leće bile su posebno korisne jer su filtrirale plavu svjetlost, poboljšane detalje i minimaliziranu izmaglicu..
1939. pojavio se Ray-Ban Outdoorsman za lovce i ribolovce. Izvorno poznate kao Skeet Glass, sadržavale su posebne elemente i materijale poput bisera i teleće kože.
Sunčane naočale koje nose gotovo svi Ray-Ban je svoju popularnost stekao tijekom Prvog svjetskog rata kada je ova kuća dobila zadatak kreirati naočale za pilote koje će biti otporne na svijetlost. A onda su se preselile u Hollywood, gdje su poznate glumice i glumci postali ludi za njihovim avijatorskim naočalama i Wayfarer modelom. Dizajn je godinama ostao isti, a u skladu s trendovima, mijenjale su se leće i sam okvir. Danas, gotovo je nemoguće pronaći street style fotografiju ili festivalsku fotografiju na kojoj se neka od zaljubljenica u modu ili stylish muškaraca ne smiješi upravo sa ovim modelom naočala.
Zvijezde u Ray Banu
Zvijezde kina, televizije, ikone stila, modeli, a sve se opredijelilo za naočale Ray Ben. Kultni Wayfarer može se vidjeti u raznim trenucima kod Boba Dylana, Johna Lennona, Marilyn Monroe i Andyja Warhola. Tijekom pada popularnosti u 80-ima, marka je potpisala ugovor za pojavu bodova u filmovima. Prvi živopisni debi bila je slika “Risky Business” s Tomom Cruiseom, a zatim i film “Braća Blues”. Danas ikonu stila iz 50-ih vole Leonardo di Caprio, Jack Nicholson, Jude Law, Madonna i mnogi drugi. Popis svih koji nose Wayfarera nije dovoljno jak. Vrijedno je obratiti pozornost na druge modele..
A njihova popularnost i dalje raste. Ray-Ban je čak na svojim stranicama osmislio projekt u kojem imate priliku sami kreirati svoj savršen model Ray Ban naočala. A ako želite slijediti posljednje trendove, okviri s reflektirajućim staklima su pun pogodak.
Ray-Ban sunčane naočale najpoznatije su sunčane naočale na svijetu. Njihovi su modeli bezvremenski i svi ih volimo i nosimo. Upravo zbog te popularnosti, lažni modeli i imitacije Ray-Banica su preplavili tržište. Dioptrija.hr donosi mali vodič o tome kako prepoznati lažne Ray-Ban sunčane naočale! Ray-Ban sunčane naočale bile su zaštita za pilote Piloti američkog zrakoplovstva su se 20-ih godina prošlog stoljeća žalili na odsjaj sunca, zatraženo je od Bausch&Lomba, inače proizvođača medicinske opreme, da naprave sunčane naočale za pilote. Oni
su 1936. isporučili naočale sa zelenim staklima i plastičnim okvirima, zvale su se Anti-Glare. Prvi rezultati su bili odlični te je plastični okvir zamijenjen metalnim. Ime je promijenjeno u Ray-Ban Aviator. Krajem 90-ih godina prošlog stoljeća brand je prodan kompaniji Luxottica. Najprodavaniji model Ray-Ban sunčanih naočala
Ne, najprodavaniji model Ray-Ban sunčanih naočala nije Aviator, već Wayfarer. Proslavili su ih James Dean i film Blues Brothers. Kako prepoznati imitaciju ili lažne Ray-Ban sunčane naočale? Vidjeli ste Ray-Ban sunčane naočale na OLX-u za samo 50 KM? Razmislite još jednom. Ukoliko je cijena predobra da bi bila istinita, najvjerovatnije su to onda lažne Ray-Ban sunčane naočale. Kvaliteta Ray-Ban sunčanih naočala Uzmite naočale u ruku i dobro ih pogledajte. Jesu li prelagane? Jesu li čvrste? Sve Ray-Ban naočale proizvedene su od materijala visoke kvalitete, izdržljive su i napravljene od jednog komada acetata. Ray-Ban sunčane naočale imaju staklene leće, osim nekih novijih modela.
Porijeklo Ray-Ban sunčanih naočala Luxoticca, proizvođač Ray-Bana ima tvornice u Kini i Italiji. Većina proizvodnje nalazi se u Italiji, a nekoliko modela proizvodi se u Kini. Ukoliko na vašim Ray-Ban naočalama piše USA – vaše su naočale ili vrlo stare ili lažne. Postoji još načina kako prepoznati lažne Ray-Ban sunčane naočale, a među njima su i ovi: Oznake na Ray-Ban sunčanim naočalama Na mostu je s donje strane ugraviran Ray-Ban te veličina stakala i mosta u milimetrima.
Na krilima (ručkicama) ugraviran je naziv i šifra modela, šifra boje i veličina. Gravura na originalnim Ray-Ban staklima nije u potpunosti pravilnih ivica, a kopije imaju natpis (ne gravuru) pravilnih rubova. Svaki model također ima naljepnicu – na originalnim Ray-Ban sunčanim naočalama piše Polarized. Na kopijama obično piše 100% UV protection. Originalne Ray-Ban sunčane naočale dolaze s knjigicom The Icons. Kako prepoznati imitaciju ili lažne Ray-Ban sunčane naočale po držačima za nos: Ray-Ban obično ima gumene držače za nos, koji vas ne žuljaju i naočale su udobne za nositi.
Čak i na tome ima ugravirano RB. Lažne Ray-Ban sunčane naočale obično imaju plastične držače ili vrlo neudobne. Kako prepoznati imitaciju ili lažne Ray-Ban sunčane naočale po broju modela: Broj modela je jedinstven, pa jesu li vam naočale original možete provjeriti i na stranicama proizvođača.
Kako prepoznati imitaciju ili lažne Ray-Ban sunčane naočale?
Vidjeli ste Ray-Ban sunčane naočale na Njuškalu za samo 200 kn? Razmislite još jednom. Ukoliko je cijena predobra da bi bila istinita, najvjerojatnije su to onda lažne Ray-Ban sunčane naočale.
Kvaliteta Ray-Ban sunčanih naočala
Uzmite naočale u ruku i dobro ih pogledajte. Jesu li prelagane? Jesu li čvrste? Sve Ray-Ban naočale proizvedene su od materijala visoke kvalitete, izdržljive su i napravljene od jednog komada acetata. Ray-Ban sunčane naočale imaju staklene leće, osim nekih novijih modela.
Porijeklo Ray-Ban sunčanih naočala
Luxoticca, proizvođač Ray-Bana ima tvornice u Kini i Italiji. Većina proizvodnje nalazi se u Italiji, a nekoliko modela proizvodi se u Kini. Ukoliko na vašim Ray-Ban naočalama piše USA – vaše su naočale ili vrlo stare ili lažne.
Postoji još načina kako prepoznati lažne Ray-Ban sunčane naočale, a među njima su i ovi:
Oznake na Ray-Ban sunčanim naočalama
Na mostu je s donje strane ugraviran Ray-Ban te veličina stakala i mosta u milimetrima. Na krilima (ručkicama) ugraviran je naziv i šifra modela, šifra boje i veličina. Gravura na originalnim Ray-Ban lećama nije u potpunosti pravilnih rubova, a kopije imaju natpis (ne gravuru) pravilnih rubova.
Svaki model također ima naljepnicu – na originalnim Ray-Ban sunčanim naočalama piše Polarized. Na kopijama obično piše 100% UV protection.
Originalne Ray-Ban sunčane naočale dolaze s knjižicom The Icons.
Kako prepoznati imitaciju ili lažne Ray-Ban sunčane naočale po držačima za nos:
Ray-Ban obično ima gumene držače za nos, koji vas ne žuljaju i naočale su udobne za nositi. Čak i na tome ima ugravirano RB.
Lažne Ray-Ban sunčane naočale obično imaju plastične držače ili vrlo neudobne.
Kako prepoznati imitaciju ili lažne Ray-Ban sunčane naočale po broju modela:
Broj modela je jedinstven, pa jesu li vam naočale original možete provjeriti i na stranicama proizvođača.
Nemojte kupovati lažne sunčane naočale, ne nude zaštitu vašim očima i napravljene su od nekvalitetnih materijala.
Prije kupovine provjerite je li ovo original, a ne kopija. Proizvod kupujte izravno od proizvođača u prodavaonicama tvrtke ili kod pouzdanih prodavača. Zapamtite da originalni proizvod ne može koštati manje od 80 USD.
Osobine Ray Bana:
- Kutija s logotipom duljine 17 cm i širine 5,5 cm u sivoj boji s metalnim nijansama. Tech, Craft serija upakirana u crnu kutiju.
- Prisutnost ugraviranog logotipa na desnoj leći. Oznaka marke ne treba se brisati, jer se nanosi ne bojom, već raspršivanjem metala.
- Na lijevom staklu lijepa je gravira slova RB.
- Broj serije na lijevom uhu.
- Na desnoj ručici s unutarnje strane – podaci o državi proizvođača.
- Futrola je izrađena od crne kože s logotipom na prednjoj strani i ugraviranom na gumbu. Iznutra je metalna ploča koja štiti staklo od oštećenja.
- Na kutiji su napisane sve osnovne informacije: barkod, proizvođač, članak, broj i boja, stupanj zatamnjenja, filter, duljina ručke.
Futrola može biti crna ili svijetlo smeđa s pojačanim logotipom. Unutarnja površina izrađena je od mekog crnog baršuna. Prednji zid je uvijek ojačan kako bi se zaštitio od oštećenja..